דרופשיפינג ( Dropshipping) באיביי - סקירה כללית

דרופשיפינג ( Dropshipping) באיביי - סקירה כללית

 אז מה זה באמת Drop shipping ?

הרעיון המרכזי של Drop shipping הוא הסדר מול ספק המאפשר לך למכור מוצרים ללא צורך בקניה מראש, באחזקתם או בשילוח שלהם.
עבודה עם שותף ה- drop (הדרופשיפר - Dropshipper) שלך הינה במקרים רבים דרך מעניינת למכור מוצרים אשר אינם ברשותך – אך הם ניתנים למכירה על ידך במגוון פלטפורמות ואסטרטגיות מכירה.התהליך הבסיסי של Dropshipping עובד כך שעל ידי מכירת מוצרים / לקיחת הזמנות מחשבונך באיביי או מהעסק שלך באינטרנט והעברתן לספק / השותף Dropshipשלך , אתה משלים את כל שרשרת האספקה ללקוח. בתמורה, שולח ספק ה-Dropshipping שלך את המוצר ללקוח שלך וחותם את החבילה בשם החברה שלך.
המפתח לעשיית רווח סביר משיטה זו הוא עם העלאת המוצר למכירה על ידך – יתומחר במחיר גבוה יותר ממה שאתה בעצמך קונה מספק ה-Dropshipping שלך (הרווח הינו ההפרש במחיר בין מה שאתה גובה לבין מה שאתה קונה מספק ה-Dropshippingשלך) אחד היתרונות הגדולים ביותר לעבוד בשיטת ה-Dropshipping הוא היכולת להציע מבחר גדול של מוצר מבלי לרכוש מלאי מראש ולנהל את המלאי שלו.
Dropshipping יכול להיות גם כלי נהדר כדי לעזור לגוון את המוצרים שלך בחנות האיביי – זאת כמובן לאחר שבדקת אם יש מלאי מספיק אצל הספק שלך. כאשר נבחר במודל עסקי Dropshipping, נוכל גם לעבוד ישירות עם יצרנים וספקים שונים המתמחים בשיטת עבודה זו  - על ידי פנייה אליהם באופן ישיר . יש לזכור, כי למרות שבשיטה זו קל יותר למכור מגוון רחב של מוצרים, שולי הרווח (Margins) הינם נמוכים משמעותית ממכירה עצמאית של מוצרים באיביי. 

יתרונות
עלויות תפעול נמוכות – הם היתרון הגדול ביותר של Dropshipping.
סיכון נמוך - מכיוון שאתה לא באמת רוכש את המוצרים אותם אתה מציע למכירה , אינך לוקח סיכון בהחזקת מלאי שלא יימכר.
ייעול מכירות - שותפי Dropshipאיתם תעבוד, ייקחו על עצמם את משימות ה איסוף, האריזה והמשלוח של המוצר בשבילך. ע"י שימוש בשירותים נוחים ויעילים אלו , תוכל לנהל את העסק שלך מכל מקום בעולם.

חסרונות
תחרותיות גבוהה - מוכרים רבים אשר מחפשים מה למכור באיביי משתמשים בשיטה הנ"ל ומחסומי הכניסה לעבודה מול ספקי Dropshipping הם נמוכים מאד. מה שמייצר תחרות קשה ויכולת נמוכה לבדל את עצמכם מול ציבור הצרכנים הרחב.
שולי רווח נמוכים - אולי אחד החסרונות הגדולים ביותר של Dropshippingהם שולי הרווח הנמוכים מאוד. חיסרון זה עושה את השימוש בשיטה זו לקשה מאוד לתחרות. מה שאומר שאתה כסוחר תצטרך להסתמך יותר על בניית תוכן, Marginנמוך , שירות לקוחות מעולה וכו'. בנוסף , תצטרך למכור בהיקף משמעותי מאד כדי לעשות רווח הגון.
סנכרון המלאי (מלאי) - חסרון משמעותי נוסף של שיטת ה- Dropshippingהוא Backordering. עקב כך שאנו סומכים על המלאי של גורם שלישי , עלול לקרות מצב בו אתה מעביר הזמנה ובקשת משלוח לקונה שלך , אך המוצר אזל אצל הפק ((Sold out. ההשפעה של אירוע מסוג זה על ביצועי החשבון שלך הינה משמעותית ( זמני אספקה , פידבקים , תדמית וכו'). 
עבודה בשיטת ה-Drop shipping מומלצת לסוחרים ותיקים עם " קילומטראז' " גבוה במכירות באיביי , אשר יידעו להתמודד עם האתגרים אותה מציבה שיטת עבודה זו.

לסיכום , כאשר אנו שואלים עצמנו האם שיטת ה-Dropshipping הינה שיטה בטוחה או מסוכנת , התשובה אינה חד משמעית. אך בכל מקרה חשוב לדעת איך להתנהל איתה בצורה נכונה. כמו כן, מכיוון שהיא אחת השיטות הפופולריות באיביי אנו נותנים עליה את הדגש ומלמדים אותה בקורס איביי המועבר על ידנו.

מעוניינים להתייעץ איתנו לגבי דרופשיפינג? אל תהססו ליצור עימנו קשר.
שיהיה בהצלחה.   
חזור למעלה